БО ЧБТ Мережа відкриває «Школу пацієнта»

Не дивлячись на зміни та створення нових напрямків роботи, БО ЧБТ Мережа продовжує здійснювати соціальний АРВ-лікування ВІЛ-позитивних осіб.

Цільова група:

ВІЛ-позитивні дорослі (від 15 років і старші), які перебувають на диспансерному обліку та які:

 1. за медичними показаннями потребують лікування АРТ, але не розпочали лікування чи перервали АРВ-лікування;
 2. перебувають на лікуванні АРТ більше півроку, але пригнічення реплікації вірусу до рівня, який не визначається лабораторними дослідженнями, не досягли;
 3. перебувають на лікуванні АРТ, але мають ризики переривання лікування, неуспішності лікування або мають супутні важкі захворювання.

Також здійснюватиметься соціальний супровід клієнтів, які готуються до АРТ з використанням інтервенції проекту USAID RESPOND із формування та підтримки прихильності до отримання медичних послуг для людей, які живуть з ВІЛ «Школа пацієнта». Тривалість супроводу клієнтів, які готуються до АРТ не перевищуватиме 6 місяців.

Метою інтервенції є формування прихильності у ВІЛ-позитивних осіб до АРВ-лікування та отримання медичних послуг, що включає в себе своєчасний прийом препаратів та регулярну диспансеризацію.

Цільова група: ВІЛ-позитивні дорослі (від 18 років і старші), які перебувають на диспансерному обліку та які:

 • Готуються до початку прийому АРТ;
 • Приймають АРТ та не дотримуються режиму активного диспансерного спостереження та/або лікування.

Короткий опис:

Інтервенція впроваджується на індивідуальному рівні, тобто включає 5 індивідуальних консультацій, кожна тривалістю близько 45 хвилин. Інтервенція триває до шести місяців, консультації надаються протягом перших 2,5 – 3 місяців. Консультації в основному «прив’язані» до консультацій лікаря (візитів в ЛПЗ), що є доволі зручним для клієнта, періодичність сесій передбачає проміжки часу не більше, ніж 2-3 тижні. Протягом всього часу участі в інтервенції (обов’язково після завершення сесій) з клієнтом підтримується телефонний зв’язок, який здійснюється що два тижні з метою переконання у тому, що клієнт продовжує приймати АРВ-лікування і має сформовану прихильність, а також задля підтримки поведінкових змін у клієнта.

Після цього проводиться 5 чітко структурованих сесій:

 • Сесія 1. Що таке ВІЛ/СНІД, розуміння та сприйняття хвороби (бажаний час проведення за місяць/2 тижні до початку прийому АРТ): консультування з питань ВІЛ, принципів діагностики, опортуністичних інфекцій, принципів АРТ терапії + за потреби направлення до інших сервісів або інтервенцій.
 • Сесія 2. АРВ-терапія та прихильність до терапії (в день отримання АРВ-лікування): особливості вживання та зберігання АРТ препаратів, негативні наслідки недотримання режиму і зниження дозування АРВ-препаратів, побічні ефекти, підготовка індивідуального плану прихильності, відбір методів та засобів формування навичок прийому АРВ-лікування.
 • Сесія 3. Турбота про власне здоров’я (через 2-3 тижні після початку прийому АРВ-лікування): лікування супутніх хвороб, мотивація на активну диспансеризацію, готовність та навички користуватися медичними сервісами, забезпечення соціальної підтримки з боку найближчого оточення.
 • Сесія 4. Позитивна профілактика та репродуктивне здоров’я (через 4-6 тижнів після початку прийому АРТ): розкриття статусу партнерам, у суспільстві, навчання безпечної поведінки (в побуті, на роботі, в сім’ї, в інтимних стосунках), опрацювання теми «втоми» від терапії на різних етапах прийому АРВ-лікування (рік, три, п’ять), як профілактика відмови від АРВ-лікування.
 • Сесія 5. Активна диспансеризація (через 8-12 тижнів після початку прийому АРВ-лікування): формування стійкої мотивації, розвиток навичок та зміна поведінки клієнта, націлені на активну диспансеризацію/прийом ліків, закріплення схеми регулярного відвідування лікарів, запобігання пропусків дат прийому лікарів/діагностичних процедур, користування ресурсами, особливості ефективного представництва власних інтересів).

По завершенню 5-ти сесій відбувається наступна робота по супроводу лікування АРТ.

 1. Підтримка прихильності клієнта до АРТ.
 2. Обговорення результатів співпраці з клієнтом. Мотивування клієнтів до дотримання диспансерного супроводу та режиму лікування АРТ.
 3. Мотиваційне заохочення клієнтів на етапі завершення супроводу.
 4. Обговорення результатів супроводу лікування АРТ з лікарями під час щомісячних зустрічей.

Запрошуємо до «Школи пацієнтів» людей, які відносяться до цільової групи та мають бажання співпрацювати. Отримати детальнішу інформацію та відповіді на питання, які вас цікавлять, ви можете з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 18:00 за наступними номерами телефонів:

(099)231 93 65, (097)105 20 80 Горянін Іван;

(095)940 88 24, (097)407 34 93 Залевська Христина;

(066)300 66 95, (067)855 38 86 Стоян Лариса.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

banner