8,5% українців уражені гепатитом “С”

Близько 8,5% українців, котрих протестували експерти Альянсу громадського здоров’я, показали позитивни результат на гепатит С.

Про це повідомив директор з політики та партнерства Альянсу громадського здоров’я Павло Скала на брифінгу в Києві, – повідомляє кореспондент “Острова”.

“Було протестовано понад 3800 осіб з числа загального населення, отримано позитивних 324 результатів, що становить майже 8,5%. Це досить висока цифра, яка корелює і фактично підтверджує наші тестування в минулі роки. Це свідчить про високий рівень загрози поширення цієї інфекції і епідемії “, – зазначив Скала.

Найбільш серйозні показники зафіксовані в Києві (майже 15%). в Хмельницькому більше ніж 15%, в Запорізькій області 12%. Мінімум тестів було проведено в Херсонській області (80) і максимум тестів (225) у Волинській області.

Він додав, що більше 80% виявлених випадків гепатиту С – нові. Люди, які приходили на тестування – не знали, що у них є така інфекція

У свою чергу, професор, головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Ольга Голубовська, представила дані міністерства охорони здоров’я Центру з контролю захворюваності, які десятиліттями тестують різні групи населення.

“У різних групах населення рівень інфікованості складає від 3 до 70%. Здорові особи мають рівень інфікованості 15-22%, пацієнти наркодиспансерів – до 70%, люди, котрі часто хворіють – близько 15%. Ми переконали міжнародні інстанції, що рівень інфікованості в Україні набагато більший, ніж той, про який вони нам постійно говорили. Я думаю, у нас не менше 9% хворих “, – сказала експерт.

Джерело статті: http://firstsocial.info/news/8-5-ukrayintsiv-hvoriyut-gepatitom

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

banner