Корисно знати: Вагітність і ВІЛ

Кожна жінка мріє стати матір’ю, і рано чи пізно задумується над реалізацією цієї мрії. ВІЛ-позитивним жінкам вкрай важко прийняти таке рішення, адже вона несе відповідальність не тільки за своє здоров’я, а і за здоров’я майбутньої дитини. Колись таким жінкам «рекомендували» аборт під час вагітності. Але на сьогоднішній день ми чітко розуміємо, що ВІЛ-позитивна жінка може народити здорову дитину, якщо, звичайно ж, притримуватись певних правил. Варто зазначити, що дотримання всіх правил не дає стовідсоткових гарантій того, що дитина народиться здоровою, але значно зменшує ризик інфікування дитини.

На жаль, багато жінок довідуються про це, проходячи звичайне обстеження під час вагітності. Подібна новина здатна шокувати і приголомшити, особливо, якщо до пологів залишилося зовсім небагато часу. Якщо вам діагноз був поставлений під час вагітності, необхідні різні обстеження й аналізи, адже потрібно буде прийняти масу дуже важливих рішень, про які ви раніше навіть не думали. Намагайтеся знайти якомога більше інформації про ВІЛ, адже ви тільки зараз зіткнулися з цим питанням.

Вірус імунодефіциту людини може бути переданий від матері до її новонародженої дитини. Це називається вертикальним шляхом передачі ВІЛ. Без спеціальних заходів профілактики під час вагітності і пологів ВІЛ передається 20% новонароджених дітей. Існуюча профілактика дозволяє зменшити ризик передачі ВІЛ до 2%. ВІЛ може передатися дитині під час вагітності, особливо часто це відбувається в останньому триместрі і перед родами. Також існує великий ризик передачі ВІЛ дитині під час пологів, тому що у цей час дитина контактує з кров’ю матері. Ризик передачі ВІЛ під час грудного вигодовування може складати 14%, так що від нього радять відмовитися.

Останні дослідження показали, що вагітність ніяк не впливає на прогресування ВІЛ-інфекції і стан здоров’я ВІЛ-позитивних жінок. Проте, існує інша небезпека, і вона зв’язана з препаратами, що захищають дитину від ВІЛ. Всі питання вам потрібно буде обговорити з вашим лікарем-інфекціоністом задля максимального зниження негативного впливу на здоров’я майбутньої дитини.

Коли буде відомо, чи є ВІЛ у маляти? Діти народжуються з антитілами матері, з цієї причини тест більшості дітей, народжених від ВІЛ-позитивних матерів, якийсь час буде позитивним. Антитіла зникають у дітей з різною швидкістю і в різний час, зазвичай це відбувається в період від 12 до 24 місяців. Існує тест ПЦР, що визначає наявність самого вірусу, а не антитіл. Через 4 тижні після пологів ПЦР достовірний на 90%, а у віці 6 місяців його вірогідність – 99%. Хоча були випадки хибнонегативних ПЦР серед дітей, негативний результат говорить про те, що, швидше за все, у дитини немає ВІЛ-інфекції.

Гуковська Лариса, Чернівецьке ОВ ВМ ЛЖВ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

banner