Нові види бар’єрних контрацептивів

Безліч соціальних реклам з’являється на біл-бордах, та сіті-лайтах, а останнім часом все більша їх кількість присвячена захисту від ВІЛ та СНІДу. Й справді, це питання постає все гостріше, і на перший погляд видів захисту не так багато, та останні винаходи лише у сфері бар’єрних контрацептивів говорять протилежне!Почнімо хоча б з винаходу Техаських вчених, які спробували замінити латекс іншою речовиною. Їх презервативи зроблені не з традиційного латексу, а з нового еластичного полімеру під назвою гідрогель. Цей гель, який складається переважно з води, вже широко використовується в контактних лінзах та інших медичних матеріалах. Новітні презервативи з гідрогелю, розроблені групою вчених з Техасу, можуть стати революцією у справі профілактики ВІЛ-інфекції. Слід зазначити, що: “… у деяких людей є алергія до латексу, а іншим просто некомфортне використання даного засобу контрацепції”, – розповіла доктор Махуа Чудхурі: “…саме тому ми і хотіли створити новий презерватив з більш зручного матеріалу “.

Минулого року в світі було зареєстровано 36900000 ВІЛ-інфікованих осіб, і їх число збільшилося на 2 млн за рік.  ВІЛ, який є причиною СНІДу, як правило, розповсюдження здійснюється статевим шляхом через незахищений секс. І хоча антиретровірусна терапія перетворила цей, колись невиліковний вірус, в хронічну хворобу, тільки в 2014 році від СНІДу і викликаних ним захворювань померло 1,2 мільйона осіб.

Презервативи є одним з найефективніших засобів захисту від ВІЛ, проте вони не ідеальні. Для підвищення ефективності цього контрацептиву з гідрогелю вчені створили рослинний антиоксидант, що володіє здатністю знищувати ВІЛ. Особливо корисний він у тому випадку, якщо презерватив під час статевого акту пошкоджується. У цей момент антиоксидант і буде випущений, що дозволить запобігти реплікацію ВІЛ. У цієї речовини також є стимулюючі властивості, що підсилюють задоволення від сексу.

Та це не всі новини з світу науки в цій сфері,також американський винахідник Чарльз Пауелл (Charles Powell) створив новий тип презерватива, названий Galactic Cap, який покриває лише голівку пеніса і оберігає від незапланованої вагітності і деяких статевих інфекцій. На підтримку своєї розробки дослідник створив проект Indiegogo.

Пауелл винайшов новий вид кондомів після смерті друга, який помер від СНІДу внаслідок незахищеного статевого контакту. Він зазначив, що традиційні презервативи, покликані захищати від незапланованої вагітності та інфекцій (захворювань), що передаються статевим шляхом ( І(З)ПСШ ), не працюють, якщо їх використовувати неправильно, як буває у випадках, коли під час сексу презерватив зісковзує або рветься. Крім того, багатьом чоловікам не подобається використовувати традиційні презервативи через те, що вони знижують чутливість і відчуття під час статевого акту. На відміну від них Galactic Cap, за твердженням винахідника, надійніше у використанні і дозволяє чоловікові відчувати більше задоволення під час сексу. Крім того, такий презерватив простіше в застосуванні, так як звільняє від необхідності надягати його в незручний для цього момент.

А ось команда 13-14-річних учнів (Муаз Наваз, Данья Алі і Шах-Чираг) з академії Ісаака Ньютона у Лондоні пішли далі, та створили революційний кондом. Назвали свій винахід “С.Т. ОКО. “, цей презерватив слабо світиться різними кольорами залежно від того, з якою ІПСШ він зіткнувся. Зелений колір проявляється на хламідії, жовтий колір говорить про герпес, фіолетовий про папілому людини, а блакитний вказує на сифіліс.
Муаз Наваз, Данья Алі і Шах-Чираг виграли перший приз £ 1000 (близько 32 тисяч гривень) в категорії “Здоров’я” в TeenTech, конкурсі, який був створений для того, щоб молоді люди могли створювати винаходи, які допоможуть світу. Взяти участь можуть учні віком від 11 до 16 років.

Тож розширення кількості видів контрацептивів та їх категорій дає змогу забезпечити себе та партнера, адже кохання теж має бути захишеним!

Христя Івасюк, Чернівецьке ОВ ВБО ВМ ЛЖВ.

Джерела:

http://ivona.bigmir.net/deti/415183-Troe-uchenikov-iz-Londona-izobreli-novyj-vid-prezervativov

http://www.eg.ru/daily/assorti/48361/

http://medportal.ru/mednovosti/news/2014/06/08/397condomcap/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

banner