Проекти та програми

В 2015 році Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” реалізовує/реалізувало такі проекти:

1) “VIRIBUS UNITIS” – за кошти Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Проект має 4 основні напрямки: 04М Профілактика ВІЛ у виправних закладах, 09М Соціальний супровід лікування ВІЛ-позитивних осіб, 10М Соціальний супровід на етапі амбулаторного лікування туберкульозу та 11М Соціальний супровід  ВІЛ-позитивних осіб у виправних закладах. Реалізується в даний момент.

2) Муніципальний проект “Діти – наше майбутнє” за кошти бюджету міста Чернівці надані Чернівецькою міською радою. За кошти гранту буде здійснено екскурсійні візити у Хотинську фортецю (Чернівецька область, м.Хотин) для дітей яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу та дітей тимчасово переміщених осіб з Донецької та Луганської областей України.

3) Проект з підвищення організаційної спроможності НУО на впровадження тренігових заходів із стратегічного планування та вдосконалення місії організації за кошти гранту наданого Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання”. Було проведено 3-денний треніг для членів та співробітників Чернівецького обласного відділення. На даний момент очікується проведення ще одного такого заходу у вересні 2015 року.

Протягом часу існування організації було реалізовано величезну кількість проектів в сфері ВІЛ-сервісу та адвокаційної діяльності: діяльність із забезпечення доступу до високоактивної антиретровірусної терапії для ВІЛ-позитивних людей, діяльність з покращення життя для ВІЛ-інфікованих дорослих, ВІЛ-інфікованих дітей, дітей та членів родини із сімей, яких торкнулась епідемія ВІЛ/СНІДу, ВІЛ-позитивних ув’язнених / засуджених осіб, діяльність з профілактики ВІЛ у виправних закладах, інформування про проблему ВІЛ/СНІДу та профілактика населення, тощо.

Крім того, реалізовувались проекти щодо надання підтримки жертвам сімейного насилля, подолання та профілактики туберкульозу серед уразливих груп населення, муніципальні проекти направлені на підтримку ВІЛ-позитивних дітей Чернівецької області, міні-гранти з проведення літніх терапевтичних таборів для ВІЛ-позитивних осіб, та багато інших.

В період 2009 – 2010 років реалізовувався проект “Покращення якості життя ВІЛ-позитивних людей в Чернівецькій області”. Проект був направлений на покращення якості життя осіб, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу, шляхом надання комплексних соціально-медичних послуг в Чернівецькій області.

В 2010 – 2011 роках було реалізовано проект “Облаштування громадського центру для людей, які живуть з ВІЛ та їх близького оточення”.

В 2010 – 2011 роках реалізовано проект “Доступ медико-соціальних послуг до різних груп ЛЖВ та їх найлижчого оточення в Чернівцях та в Чернівецькій області” спрямований на допомогу людям, які живуть з ВІЛ/СНІД, що знаходяться у важкому стані та потребують немедичного медсестерського догляду на дому та на роботу із близьким оточенням шляхом навчання та формуванням у них навичок немедичного догляду за ЛЖВ.

В 2011 році був реалізований проект “Запобігти, щоб уберегти” за підтримки та кошти Нідерландської Агенції з Міжнародного розвитку спрямований на покращення якості життя ВІЛ-позитивних жінок, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу, надання психологічної підтримки жертвам сімейного насилля.

В 2011 – 2012 роках був реалізований проект “Турбота, що змінює світ” направлений на покращення якості  медичних послуг для ЛЖВ дорослих, засуджених ЛЖВ і дітей, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу та надання їм якісних психологічних і соціально-психологічних послуг, юридичних консультацій, тощо.

В 2012 – 2014 роках був реалізований проект “Нові можливості для турботи” спрямований на медико-соціальний та психологічний супровід ВІЛ+ дорослих, ВІЛ+ засуджених, що перебувають у виправних закладах, дітей, яких торнулась проблема ВІЛ/СНІДу, на профілактику ВІЛ у виправних закладах, підтримку та розбудову спроможності спільнот ЛЖВ на регіональному рівні.

З 2009 по 2014 рік регулярно проводились літні терапевтичні табори для ЛЖВ і їх близького оточення з усіх регіонів України. В 2014 році було проведено останній табір, в якому взяли участь вимушено-переміщені особи (у зв’язку із подіями на Сході України) з ВІЛ+ статусом.

З 2009 року по сьогодні Чернівецьке обласне відділення успішно реалізує муніципальні проекти за кошти місцевого бюджету м.Чернівці.

Кожного дня Чернівецьке обласне відділення ВМ ЛЖВ працює задля подолання епідемії та проблеми  ВІЛ/СНІДу в Чернівецькій області, Україні та світі.

banner