Співпраця заради майбутнього

Вже довгі роки Чернівецьке обласне відділення тісно співпрацює із факультетом педагогіки, психології та соціальної роботи та зокрема з кафедрою загальної та соціальної педагогіки. Щороку студенти напрямків підготовки «Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота» проходять практику на базі нашого відділення. Відповідно до навчальних планів та специфіки кожної спеціальності студенти виконують різноманітні види роботи, які пов’язані із допомогою людям, які живуть з ВІЛ. В ході проходження кожного із видів практики (напр. волонтерська, стажерська, переддипломна та ін.) студенти ознайомлюються із специфікою роботи організації, беруть участь в рольових іграх, основою яких є реальні випадки з клієнтами, висловлюють власні судження щодо вирішення тієї чи іншої проблеми тощо. Це дозволяє підвищити рівень практичних навичок та професіоналізму майбутніх фахівців.

Після закінчення терміну проходження практики багато хто із студентів-практикантів залишаються активними волонтерами організації, а деякі, навіть, отримують роботу. Так, наразі всі соціальні працівники та психологи Чернівецького обласного відділення ВБО ВМ ЛЖВ є випускниками, або студентами старших курсів факультету педагогіки, психології та соціальної роботи.

Проте, не тільки практика студентів є плодом співпраці вище вказаних установ. З вересня 2013 року, за ініціативи працівника відділення та за сумісництвом аспіранта кафедри загальної та соціальної педагогіки Горяніна Івана, в навчальні плани підготовки студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» додано курс «Супровід людей, які живуть з ВІЛ». Читання цього курсу, наразі, забезпечується ініціатором нововведення.

Сподіваємося, що співпраця Чернівецького обласного відділення ВБО ВМ ЛЖВ та факультету педагогіки, психології та соціальної роботи буде продовжуватись і приноситиме все нові і нові плоди, завдяки чому буде: підвищуватися професіоналізм майбутніх працівників соціальної сфери; покращуватися якість надання соціальних послуг для уразливих груп населення; створюватись нове суспільство, нове майбутнє.

b5qX4YE7O6s hnvfHZkwQmE cE6BGUt6JXE zQe8YgRWJA8im7TQiyYDx4 JIhexNT5FzU

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

banner