Звернення Чернівецького благодійного товариства Мережі ЛЖВ до Президента України щодо затвердження соціальної програми для ВІЛ-позитивних дітей у Чернівецькій області

На обліку в Чернівецькому обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом знаходяться 140 дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками: 98 дітей перебувають у стадії ВІЛ підтверджено та 42 – ВІЛ в стадії підтвердження. Слід відмітити, що у Герцаївському районі у дитячому будинку перебувають 83 ВІЛ-інфікованих дитини.

Рішенням ХХХІV сесії Чернівецької обласної ради від 29.09.2015 року №140-34/15 була затверджена «Комплексна соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернівецькій області на 2015-2018 роки».  В прийнятій редакції програми жодним чином не зачіпалась проблема надання соціальних послуг ВІЛ-інфікованим дітям та дітям, яких торкнулась проблема ВІЛ.

Нашою організацією спільно із Чернівецьким обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом 18.05.2016 року на черговому засіданні Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу було підняте питання «Про внесення змін до Комплексної соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернівецькій області на 2015-2018 роки на 2017-2018 рр. щодо питань медико-соціального супроводу дітей, хворих на ВІЛ- інфекцією/СНІД та дітей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу». Також було розроблено проект змін до даної програми та подано на розгляд профільних комітетів обласної ради. Розгляд та корекція проекту змін відбувалося більше року!

21.12.2017 року відбулось чергове пленарне  засідання 19-ї позачергової сесії обласної ради VІІ скликання. Одним із питань, що обговорювались та вирішувались на даній сесії було питання «Про внесення змін до Комплексної соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Чернівецькій області на 2015 – 2018 роки». Більшістю голосів, депутатами обласної ради, було прийнято рішення внести зміни до Комплексної  соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу в Чернівецькій області на 2015 – 2018 роки, затвердженої рішенням XXXIV сесії VI скликання обласної ради від 29 вересня 2015 р. №140-34/15, виклавши її в новій редакції (копія рішення додається).

Нову редакцію Комплексної  соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу в Чернівецькій області на 2015 – 2018 роки доповнено пунктом 18.2 «Забезпечення надання пакету соціальних послуг з догляду, консультування та соціального супроводу ВІЛ-інфікованих дітей та дітей, котрих торкнулась епідемія: ВІЛ-інфіковані діти, діти віком до 18 місяців народжені ВІЛ-позитивними жінками, діти народжені ВІЛ-інфікованими жінками з сімей, які проживають в складних життєвих обставинах (сироти, діти під опікою, позбавлені батьківського піклування)», фінансування якого заплановане з обласного бюджету в розмірі 125 тис. грн. (25 тис. грн в 2017 р., 100 тис. грн. в 2018 р.)

З моменту прийняття рішення виконавчою владою області не здійснено жодних дій задля його виконання. Натомість, на скерований нами запит про стан реалізації Комплексної соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу в Чернівецькій області на 2015 – 2018,  Чернівецька обласна державна адміністрація дала наступну відповідь (лист №02.2/2452 від 10.05.2018р.): «Враховуючи значимість порушеного питання, виділення коштів з обласного бюджету на фінансування вказаного у листі заходу включено до переліку листів, що перебувають на контролі обласної державної адміністрації і потребують додаткового фінансування та будуть розглядатись за підсумками виконання обласного бюджету в наступні звітні періоди 2018 року».

Наша організація вважає неприпустимим відкладання даного питання в «довгу шухляду» та ігнорування актуальних проблем ВІЛ-інфікованих дітей та дітей, котрих торкнулась проблема ВІЛ органами влади Чернівецької області.

Враховуючи вище викладене, просимо Вас посприяти в вирішенні даного питання та якнайшвидшому виділенню коштів на реалізацію пункту Комплексної  соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/ СНІДу в Чернівецькій області на 2015 – 2018 роки 18.2 «Забезпечення надання пакету соціальних послуг з догляду, консультування та соціального супроводу ВІЛ-інфікованих дітей та дітей, котрих торкнулась епідемія: ВІЛ-інфікованих діти, діти віком дот 18 місяців народжені ВІЛ-позитивними жінками, діти народжені ВІЛ-інфікованими жінками з сімей, які проживають в складних життєвих обставинах (сироти, діти під опікою, позбавлені батьківського піклування)»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

banner